• شماره تماس :0317713726
  • |
  • ایمیل:info[at]imenandishan.com
ایمن اندیشان زنده رود

نحوه بازیابی فیلم ها در دوربین های مداربسته

چه عواملی باعث از بین رفتن فیلم در دوربین های مداربسته می شود؟

قبل از حل مسئله در مورد از دست دادن ویدیو ، ابتدا به شما میگوییم  که چرا این اتفاق می افتد. دلایل مختلفی برای از بین رفتن ویدیو وجود دارد.

۱- یکی از این دلایل می تواند مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری است. مواردی وجود دارد که این موارد روی فیلم های ذخیره شده تأثیر می گذارد ، بنابراین آن را خراب می کند یا منجر به از بین رفتن این فیلم ها و تصاویر می شود.

۲-گذشته از مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری ، از بین رفتن فیلم امنیتی دوربین نیز ممکن است به دلیل منبع تغذیه ، سیم کشی و اتصال به اینترنت باشد.

۳- عامل خطای انسانی نیز وجود دارد. به عبارت دیگر ، مواقعی وجود دارد که به طور تصادفی برخی از فیلم های ضبط شده بر روی دوربین های امنیتی خود را حذف می کنیم.

۴- دلیل دیگر از بین رفتن ویدئوی دوربین مداربسته نیز ممکن است به دلیل نقص دید مادون قرمز شب ، سیستم عامل قدیمی ، از بین رفتن سیگنال رادیویی یا فساد دیسک درایو سخت ( هارد دیسک) باشد.

روش های بازیابی فیلم در دوربین های مداربسته

اکنون شما از اهمیت فیلم های دوربین مداربسته و دلایلی که در گم شدن  فیلم ها وجود دارد ، آگاه هستید. حال ، با ما درمورد روش های مختلف در مورد چگونگی بازیابی این فیلم های از دست رفته همراه باشید.

الف ) بازیابی فیلم ها از پشتیبان گیر(Backup)

۱- می توانید فیلم ها را از نسخه پشتیبان تهیه کنید. به همین دلیل است که شما باید هنگام تنظیم و نصب ، نسخه پشتیبان تهیه فیلم ها و تصاویر دوربین امنیتی خود را در درایو خارجی حفظ کنید. می توانید این فیلم های گمشده را از آنجا بازیابی کنید.

۲- یک کار خوب دیگر برای نجات ،Cloud Computing یا “رایانش ابری” است. اگر در  سیستم ابر ذخیره کنید با مشکل حذف تصادفی یا موارد دیگر در مورد از بین رفتن فیلم روبرو نخواهید شد. همچنین فضای بیشتری را در دستگاه ضبط دوربین امنیتی شما باقی می گذارد. فضای ذخیره سازی ابر همچنین امکان دسترسی آسان به فیلم های دوربین امنیتی شما را بدون توجه به جایی که در آن هستید یا چه زمانی به این فیلم ها دسترسی دارید فراهم می کند.

 

حافظه بیشتر برای دوربین های مداربسته

ب) بازیابی فیلم های DVR / NVR

می توانید فیلم های DVR / NVR را در مرکز بازیابی اطلاعات بازیابی کنید. این معمولاً آخرین روشی است که در صورت عدم موفقیت همه موارد انجام می شود. این امر در صورت آسیب ندیدن جسمی درایو DVR / NVR قابل اجرا است. در غیر این صورت ، ممکن است تصاویر یا فیلم ها در یک مرکز بازیابی اطلاعات که دارای گواهینامه ISO است ، بازیابی شوند. آنها قادر به بازیابی چنین داده هایی با اطمینان از هارد دیسک های خارجی یا داخلی آسیب دیده هستند.

ج) فیلم های حذف شده به طور تصادفی یا عمدی نیز ممکن است بازیابی شوند.

شما می توانید این کار را با کمک یک دیسک درایو قابل جابجایی انجام دهید.  دیسک درایو قابل جابجایی قادر به بازیابی داده ها از دستگاه های مختلف ذخیره سازی رسانه دیجیتال است. برای این کار ، کارت SD هدف را با استفاده از دستگاه کارت خوان به رایانه خود وصل کنید. سپس می توانید روند بازیابی را ادامه دهید.

د ) بازیابی ویدیو دوربین مدار بسته با استفاده از نرم افزار بازیابی ویدئو

اگر پشتیبان ( backup)  فیلم ها یا تصاویر از دست رفته در دوربین مداربسته خود را حفظ نکرده اید ، نرم افزار Stellar Photo Recovery می تواند به شما کمک کند تا این فیلم های از دست رفته را بازیابی کنید.

در ادامه نحوه بازیابی پرونده های شما آورده شده است:

۱) راه اندازی نرم افزار بازیابی عکس ستاره ای.

۲) در صفحه اصلی نرم افزار “انتخاب کنید چه چیزی را بازیابی کنید” را انتخاب کنید.

۳) مرحله بعدی “انتخاب مکانی که می خواهید بازیابی شود”. برای شروع فرآیند اسکن ، روی Scan کلیک کنید.

۴) جعبه محاوره ای “اسکن با موفقیت انجام شد!” نتایج اسکن را نمایش می دهد – تعداد پرونده های یافت شده و اندازه داده ها. در صفحه سمت چپ پنجره اصلی ، تمام داده های بازیابی شده ذکر شده است. می توانید آنها را در کادر سمت راست پیش نمایش دهید.

توجه: اگر فیلم های مورد نیاز خود را در لیست نمی بینید ، گزینه Deep Scan را که در پایین مشاهده می کنید ، انتخاب کنید.

۵) روی بازیابی کلیک کنید. همچنین می توانید فقط فایلهای انتخابی را بازیابی کنید. به عبارت دیگر ، فیلم های مورد نیاز خود را انتخاب کرده ، راست کلیک کرده و روی بازیابی کلیک کنید.

۶) موقعیت مکانی که می خواهید فیلم ها را در جعبه محاوره ذخیره کنید ، مشخص کنید. روی ذخیره کلیک کنید همه فیلم ها در محلی که شما مشخص کرده اید ذخیره می شوند.

 

 


زمان انتشار: 2020-01-15 12:44:19