• شماره تماس :0317713726
  • |
  • ایمیل:info[at]imenandishan.com
ایمن اندیشان زنده رود

کشف حفره امنیتی در صدها دوربین مدار بسته

همه ما انتظار داریم استفاده از دوربین های مداربسته باعث افزایش امنیت ما شود، ولی اخیرأ ویروس کامپیوتری منتشر شده که این دوربین ها را به سلاحی علیه امنیت ما تبدیل کرده است.


کارشناسان موسسه امنیتی Incapsula اخیرأ موفق به شناسایی تکه کد مخربی شده اند که تا کنون بیش از 900 دوربین مداربسته مبتنی بر لینوکس را آلوده کرده است و متعاقبأ، این 900 دوربین آلوده با اجرای حملات DDoS به یکی از سرویس های Cloud که نام آن ذکر نشده، آن را برای چند ساعت از دسترسی میلیون ها کاربر خارج کردند.


هکرها با هدف قرار دادن دوربین های ساخت کمپانی های مختلف و با ضریب امنیتی پایین موفق به انجام این کار شده اند.


این دوربین ها به سادگی یک حمله DDoS را انجام دادند، حمله ای که با اندکی تلاش می توان جلوی آن را گرفت. با این حال، این حمله نشانگر خطرناک بودن دوربین های مداربسته از لحاظ حفظ حریم شخصی است. میلیون ها دوربین مدار بسته در سراسر جهان به صورت شبکه و متصل به هم کار می کنند، که احتمالأ در نصب بسیاری از آنها از نکات امنیتی غفلت شده و بدیهی است که هکرها نمی خواهند چنین فرصتی را از دست بدهند.


این خطر تا زمانی که دوربین های ایمن تری تولید نشود و یا کاربران این دوربین ها آموزش کافی برای استفاده صحیح از آن ها را نبینند پابرجا خواهد بود.


زمان انتشار: 2017-04-30 14:47:02