• شماره تماس :0317713726
  • |
  • ایمیل:info[at]imenandishan.com
ایمن اندیشان زنده رود

پلیس توکیو از دوربین های سه بعدی برای شناسایی مجرمان کمک می گیرد

همزمان با گسترش استفاده از فناوری تشخیص چهره در امور قضایی، نیروی پلیس برای نخستین در یکی از شهرهای جهان تصمیم گرفته از روشی نوین برای تصویربرداری از مجرمان استفاده کند.


پلیس شهر توکیو در ژاپن اعلام کرده از ماه اردیبهشت از مجرمان عکس های سه بعدی تهیه خواهد کرد. پلیس این شهر امیدوار است با استفاده از تصاویر سه بعدی بتواند مجرمانی که تصویر آنها حین ارتکاب جرم در دوربین های مداربسته ثبت شده را شناسایی کند. در تصاویری که در حال حاضر تهیه می شود چهره مجرم معمولا تار است در نتیجه تایید اینکه فرد مظنون، همان شخصی است که در دوربین مدار بسته ثبت شده دشوار است. یکی از مقامات بلندپایه پلیس توکیو در این باره گفته انتظار دارد با بهره گیری از این فناوری مجرمان با سرعت بیشتری دستگیر شوند و همچنین میزان دستگیری مجرمان نیز افزایش یابد.


دوربین های سه بعدی در همه 102 کلانتری توکیو نصب می شود و تصاویری که هر روز تهیه می شوند در یک پایگاه داده مرکزی جمع آوری خواهند شد. این دوربین ها از سه زاویه عکس می گیرند تا تصویر سه بعدی نهایی تولید شود. پلیس با در اختیار داشتن این تصاویر می تواند آنها را با زاویه ثبت شده در دوربین های مداربسته مطابقت دهد و به این ترتیب تشخیص چهره مجرمان آسان تر خواهد شد.


البته این نخستین باری نیست که پلیس توکیو از این دوربین ها کمک می گیرد. پلیس توکیو 15 سال پیش نیز تحقیقاتی را با استفاده از دوربین های سه بعدی انجام داده بود.


پلیس توکیو از ماه اردیبهشت علاوه بر تهیه عکس هایی که تا پیش از این از روبرو و طرفین مجرم تهیه می کرد، نسخه سه بعدی از تصویر هر مجرم را هم آماده می کند. هنوز مشخص نیست تطبیق این تصاویر با تصاویر ضبط شده در دوربین های مداربسته به صورت دستی انجام خواهد شد یا نرم افزار کامپیوتری آن را اجرا خواهد کرد؛ البته بعید است که این کار توسط نیروی انسانی انجام شود.


زمان انتشار: 2017-04-30 14:51:15